5 listopada 2016

Diana Piórkowska

_dianaUwielbiam podróże, cieszą mnie zarówno te małe i te duże. A w szczególności w podróżowaniu uwielbiam to, że mogę przenieść się w odległe zakątki świata, spotykając ludzi różnych kultur. To dzięki nim mogę tak naprawdę poznać dane miejsce i doświadczyć niezapomnianych przygód.

Podróżuję dopiero od 5 lat. Zawsze podróżuję na własną rękę, mieszkam u ludzi, którzy zechcą mnie przyjąć spędzając z nimi czas. Szczególnie wspominam podróż do Maroko, gdzie mogłam doświadczyć gościny biednych Nomadów i ich szczodrości serca. Nie zapomnę małych czarnych oczek dzieci, które cieszyły się z kawałka papieru i ołówka, a krem był dla nich czymś zjawiskowym, bo mogły zmienić swój kolor skóry.

Moim marzeniem (póki co niespełnionym) jest wyjechać na misje bądź odwiedzać biedne kraje i dać odrobinę radości mieszkającym tam dzieciom.

Mam sporo doświadczenia w pracy z dziećmi.  Prowadziłam zajęcia adaptacyjne i ogólnorozwojowe w klubach dla dzieci. Praca, którą wykonuję jest moją pasją, od zawsze chciałam pracować z dziećmi i spełniam się w tym co robię. Zaczynałam od wolontariatów w Domach Dziecka gdzie mogłam zdobywać nowe doświadczenia i uczyć się zachowań dzieci. Każde jest wyjątkowe i należy podejść do niego indywidualnie – i tym się kieruję. Pracowałam w żłobku z maluszkami oraz jako wychowawca kolonijny z Dziećmi z rodzin patologicznych. Mam głowę pełną pomysłów i jestem gotowa nauczyć się czegoś nowego.

Moje hobby – obok podróży – to decoupage, filcowanie i pisanie. Staram się wykorzystać je w pracy z dziećmi, budząc w nich artystyczne i literackie zainteresowania.

Facebook