29 czerwca 2018

Kamila Borowy

Ciekawi mnie wszystko to, co niebanalne i to, co wymaga odkrycia i poznania. Uważam, że każdy z nas powinien od czasu do czasu dać się ponieść fantazji i zrobić coś, co wymaga od nas improwizacji.  Taka umiejętność, to niezwykle cenny klucz do wzmocnienia kreatywności i pomysłowości. Myślę, że w życiu istotne jest, żeby wciąż odkrywać- siebie, innych ludzi, świat wokoło nas.
Od dzieciństwa moją wielką pasją jest taniec. Uczęszczałam do szkoły baletowej i to ona zaszczepiła we mnie miłość do ruchu w takt muzyki. Najbardziej ukochanym zawsze pozostanie dla mnie taniec klasyczny, jednak każdy rodzaj tej aktywności przynosi mi niezwykle wiele radości i satysfakcji. Bardzo lubię być w ruchu, więc kiedy nie tańczę, to staram się jeździć na rowerze, pływać, wspinać się w skałach lub spacerować po górskich szlakach. Ruch sprawia, że mam siłę i energię do działania!
Fascynują mnie także podróże; dzięki moim Rodzicom od dziecka miałam możliwość poznawania wielu wspaniałych miejsc w Europie. Myślę, że zaszczepienie w dziecku wielu pasji, w tym pasji do podróżowania po świecie, jest wielką wartością, która pozostanie w nim już do końca jego życia.  Poznawanie innych krajów stwarza możliwość obcowania z różnymi kulturami, daje szansę nauki nowych języków, zawsze ogromnie rozwija.
Jeszcze w trakcie studiów, udało mi się zrealizować jedno z moich małych marzeń – udałam się w podróż do Szwajcarii, a potem w rejony północno-wschodniej Francji. Chciałam przede wszystkim uczyć się języka francuskiego w jego rodzimym miejscu, ale także miałam szansę pracować jako opiekunka do dziecka i w wolnych chwilach zwiedzać.
Z zawodu jestem dietetykiem oraz pedagogiem zajmującym się animacją społeczno- kulturową. Wielką frajdę sprawia mi praca z dziećmi; spotkania z najmłodszymi potrafią rozjaśnić najbardziej pochmurny dzień. Dzieci  to najbardziej twórcze i kreatywne istoty – potrzeba wiele uwagi i nieco wysiłku, żeby nie zgasić w nich tych wspaniałych cech. W swojej pracy dążę do tego, żeby zauważać indywidualne cechy i predyspozycje każdego dziecka i pomóc mu najpełniej rozwinąć w nim to, co najcenniejsze.

Facebook