1 maja 2017

Zuza Wójcińska

Kiedy byłam małym dzieckiem, wraz z moją rodziną przemierzaliśmy Polskę starym „maluchem”. Te doświadczenia rozbudziły we mnie ciekawość świata i sprawiły, że jako nastolatka każdą wolną chwilę starałam się spędzać najpierw na krótkich wycieczkach, a następnie przemierzając Europę, głównie autostopem. Cały czas jednak marzyłam o tym, by pewnego dnia wyruszyć w prawdziwą, daleką podróż i poznać ludzi z odległych krain oraz wreszcie zobaczyć wyśnione Himalaje.
Marzenie to spełniło się dopiero, gdy obroniłam pracę magisterską z psychologii. Pojechałam do Nepalu z Polski autostopem, spędzając w podróży prawie pół roku. Wyjazd ten i ludzie poznani podczas tej niezwykłej wyprawy zainspirowali mnie do zainicjowania projektu „Piekarnia w Nepalu”, którego celem było wybudowanie społecznej piekarni w jednej z himalajskich wiosek.
W październiku 2014 roku wyruszyłam w moją kolejną długą podróż do Azji, podczas której eksplorowałam ją rowerem, motocyklem, pociągami, autobusami i autostopem oraz brałam udział w organizowaniu pomocy humanitarnej dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Po półtora roku w podróży wróciłam z głową pełną wrażeń i inspiracji oraz z ogromną chęcią dzielenia się nabytymi doświadczeniami z innymi ludźmi.
Zawodowo od 14 lat pracuję z dziećmi polskimi i cudzoziemskimi, współpracując z różnymi organizacjami pozarządowymi.

Facebook