Poznajemy Świat
6 października 2021

Andrzej Krymow

“Zwiedzaj świat. To lepsze niż najpiękniejszy sen.” – od zawsze głęboko wierząc w prawdziwość i moc tych słów pewnego dnia postanowiłem pozostawić swoje dotychczasowe życie i wyruszyć w niezapomnianą, daleką podróż, która trwała ponad siedem lat. Ciekawość świata, innych ludzi, ich kultur pozwalała mi otwierać drzwi do kolejnych przygód, które dotychczas wydawały się tak nieosiągalne. Motocyklem przejechałem większość krajów Ameryki Południowej, część Azji, Europy oraz Afryki. Pod żaglami odkrywałem wody basenu Morza Śródziemnego. Żądza przygód i odkrywania zaprowadziła mnie także do Australii. Bazując jednak na słowach Tima Cahilla “Podróż lepiej mierzyć w nowych przyjaźniach, niż przebytych milach” zawsze jako bodziec pchający mnie do postawienia kolejnego kroku postrzegałem ludzi. Odkąd pamiętam zachwycało i motywowało mnie to, że pomimo mieszkania w innych krajach, na innych kontynentach, wychowywania się w nieraz zupełnie innych kulturach wcale nie jesteśmy tak bardzo inni od siebie, a zawiązywane przyjaźnie posiadają w sobie niezwykłą magię. Każdy napotkany po drodze uśmiech utwierdzał mnie o tym, że jestem we właściwym miejscu. Bardzo chciałbym ten sposób postrzegania świata i doświadczania pozytywnych emocji przekazywać najmłodszym pokoleniom. Wychodzenie poza szablonowe myślenie pobudza w nas kreatywność i budzi ciekawość świata i drugiego człowieka.

Z wykształcenia jestem urbanistą, ukończyłem studia inżynierskie i magisterskie z Planowania Przestrzennego. Przez 11 lat prowadziłem własną działalność zajmującą się tym fachem. Po tym czasie postanowiłem wykonać skok na głęboką wodę i tak przez kolejne 7 lat zajmowałem się organizacją i prowadzeniem wypraw motocyklowych, rejsów żeglarskich i kursów nurkowych na wielu kontynentach, w tym głównie w krajach egzotycznych.

W swojej karierze zawodowej udało mi się także pracować z dziećmi i  młodzieżą prowadząc dla nich warsztaty o różnej tematyce. Doświadczenie to pozwoliło mi odkryć sposoby na nawiązywanie kontaktu i budowanie więzi nawet z najmłodszymi “Podróżnikami”. Podczas spotkań chciałbym przekazywać dzieciom morały płynące z moich podróży, zaciekawić pięknem i różnobarwnością świata oraz uczyć tolerancji i potrzeby okazywania szacunku każdemu.

Aktualnie planuję podróże z moją żoną Julią oraz małą córeczką Magdą. Podróże są dla mnie sposobem na odkrywanie nie tylko świata, ale przede wszystkim samego siebie, budzą we mnie najpiękniejsze emocje, podekscytowanie i zachwyt.