Poznajemy Świat
26 sierpnia 2020

Monika Węgrzyn

Podróżować lubię od zawsze.

Gdy byłam dzieckiem i ktoś snuł plany jakiegoś wyjazdu, krzyczałam jak Osioł do Shreka: Ja! Ja! Wybierz mnie!. Przez wiele lat byłam harcerką. Uwielbiałam obozy w leśnej głuszy, wspólne zabawy i zdobywanie sprawności, w tym „przerażającej chatki Robinsona” czyli samotnego spędzenia w lesie całej nocy.Potem przyszedł zachwyt górami. Przez lata spędzałam wakacje w górach, przeszłam wszystkie szlaki polskich Tatr latem i zimą. Potem przyszły podróże zagraniczne i praca jako dziennikarz piszący o turystyce. Każdy z krajów, w których miałam przyjemność być pozostawił w moich myślach  trwałe ślady. Zachwycająca jest różnorodność naszej planety. Jak różne są drzewa, jak różnie pachnie powietrze, jak różnie żyją ludzie na naszej Ziemi.

Pamiętam szok, gdy pewnego wieczora znalazłam się nagle na głównej ulicy Berlina Zachodniego – po raz pierwszy po tamtej stronie żelaznej kurtyny. To był mój pierwszy inny świat, potem przyszły następne.  Pamiętam chwile absolutnego zachwytu w hinduskiej świątyni czy w Utach, krainie bajkowych skał.

Gdy urodziły się moje dzieci, podróżowaliśmy wspólnie. Po Polsce, ale także nieco dalej do Holandii, Szwecji, Danii na Wyspy Kanaryjskie, czy do Egiptu. Bo drugą moją pasją poza podróżami są dzieci. Zabawa z dziećmi, podróże z dziećmi, wspólne przygody, pokazywanie dzieciom świata to najwspanialsza praca, jaką można sobie wyobrazić.

Dlatego prowadzę biuro podróży. Organizuję wycieczki, zielone szkoły, obozy i kolonie a także gry miejskie i warsztaty. I nigdy się nie nudzę!