Poznajemy Świat
3 sierpnia 2017

Paulina Kubaj

Gdy byłam mała, moją ulubioną książką była książeczka obrazkowa, pokazująca życie dzieci na poszczególnych kontynentach. Pamiętam do dziś te emocje i wypieki na twarzy, gdy oglądałam ilustracje z dalekich, tak innych krajów. Nigdy bym wtedy nie pomyślała, że dziecięce marzenia zobaczenia tego na własne oczy, są jak najbardziej na wyciągnięcie ręki.
Na studiach zaczęłam bardzo intensywnie podróżować i tak mi zostało do dziś. Każdy wolny weekend i urlop spędzam najchętniej na łonie natury: jezioro, las, góry to miejsca gdzie w końcu zaczynam czuć, że żyję. Wojaże zagraniczne pozwalają zaś odkryć różne kultury, inną mentalność i kolorowość tego świata. Uczą otwartości na drugiego człowieka.
Przede wszystkim upodobałam sobie Italię (jestem zakochana we wszystkim co włoskie!) oraz góry – mam uprawnienia przewodnika beskidzkiego i zawsze przekonuję wszystkich, że warto raz na jakiś czas zostawić Tatry na rzecz Beskidów, w których też potrafi być pięknie i wysokogórsko.
Zdaję sobie sprawę, że to jakimi jesteśmy dorosłymi to wynik w dużej mierze słów, obrazów i wydarzeń jakie zostały nam podane w dzieciństwie. Pracując w Poznajemy Świat chcę zaszczepić w dzieciach pasję podróżowania i eksplorowania świata oraz otworzyć ich na innego człowieka. Wiem, że to działa, bo sama przeżyłam to na własnej skórze.