Poznajemy Świat
3 listopada 2016

Magda Moll-Musiał

Magda Moll-MusiałMagda Moll-Musiał.
Moją wielką pasją są podróże. Budują we mnie przekonanie, że wszędzie na świecie są dobrzy ludzie i bratnie dusze, pozwalają doświadczyć wolności i pokazują, że świat jest zachwycającym prezentem Boga dla nas – ludzi.

Podróżowanie to dla mnie wychodzenie poza horyzont codzienności – to pewność zaskoczenia, spotkania z innością i mój ulubiony rodzaj ryzyka, polegający na tym, że mój schemat myślenia może nie zadziałać. Odkrywając inność, poznaję nie tylko różne kultury, ale też własną tożsamość, słabości i siłę.

Ukończyłam psychologię stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim, Europejskie Studia Managerskie typu MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jestem certyfikowanym trenerem biznesu i coachem ICF, ukończyłam również na Uniwersytecie Jagiellońskim kurs kwalifikujący mnie do zarządzania projektami edukacyjnymi. Zawodowo, zdobyłam bogate doświadczenie w ciągu 10 lat pracy rekrutacyjnej i szkoleniowej dla międzynarodowych firm (AMS, Capgemini, Citibank, Nokia).

Zamknęłam jednak rozdział życia polegający na pracy dla „dużego biznesu”, na rzecz tworzenia z mężem „Poznajemy Świat”, firmy, która proponuje innowacyjną, kreatywną edukację dla dzieci. Jest to dla mnie wybór życia zgodnego z głosem serca, talentami i marzeniami oraz sposób na połączenie podróżniczej pasji z życiem zawodowym w jedną spójną całość. Czuję się szczęśliwa, podróżując z dziećmi Mateuszem, Marysią i Maliną, pokazując im świat od najmłodszych lat i to samo uczucie towarzyszy mi, gdy prowadzę warsztaty.

Moim pierwszym krokiem do osobistej wolności był wyjazd na misje do Boliwii w 2008 roku, gdzie przez 10 miesięcy zajmowałam się dziewczynkami Quechua w Domu Dziecka w Cochabambie. To doświadczenie pokazało mi, że poczucie spełnienia rodzi się z robienia rzeczy małych, ale potrzebnych. Za takie uważam każde nasze spotkanie z dziećmi na warsztatach.

Życie pełne wrażeń i wyzwań czyni mnie szczęśliwą.
Magda Moll-Musiał