Poznajemy Świat

Spotkania z Dominikiem Wieczorkiewiczem - Podróżnikiem i Przyrodnikiem

Dominik Wieczorkiewicz

Prowadzący – Dominik Wieczorkiewicz

Podróżnik, przyrodnik, autor doskonałych podróżniczych książek dla dzieci

Realizacja: województwo lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie

Zobacz, kim jest DOMINIK WIECZORKIEWICZ

W trakcie spotkań istnieje możliwość zakupu książek podróżniczych dla dzieci z autografem Autora:
„Hulajnogą przez Smoczą Wyspę” oraz Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię” (Wydawnictwo Skrzat).

Propozycje spotkań:

1. „Hulajnogą przez piaskowe królestwo” prelekcja

Zastanawiacie się pewnie skąd w mojej głowie urodził się zwariowany pomysł przejazdu hulajnogą przez Bliski Wschód? Otóż podróże są moją największą pasją, którą wyssałem z mlekiem matki. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, spotykać egzotyczne zwierzęta oraz odkrywać tajemnicze zakamarki. Uczęszczam regularnie na podróżnicze prelekcje, natomiast półki mojego pokoju całe zapełnione są krajoznawczymi książkami oraz mapami różnych części świata. Hulajnoga towarzyszy mi od lat, nie potrafiłbym odmówić udziału w wyprawie najwierniejszej przyjaciółce, tyle przecież razem przeszliśmy. Odwiedziłem dotychczas kilkanaście krajów w Europie, Azji i Afryce, ale Arabia Saudyjska nadal była dla mnie nieodkrytą częścią świata. Chcecie znać szczegóły?

2. „Smocza Wyspa” – czy wierzysz w smoki? – prelekcja

Życie nie przestaje zaskakiwać pluszowego misia, hulajnogi i Dominika. Po dwóch tygodniach uporczywego czekania w Omanie wypłynęli łajbą transportującą cement ku brzegom tajemniczej Smoczej Wyspy. Bujającej się, raz na prawo raz na lewo, potem w górę i w dół łódce towarzyszyły delfiny, rekiny i żółwie morskie a (na szczęście) w oddali piraci…

Jednak to co spotkali na miejscu przerosło ich najśmielsze oczekiwania: smocze drzewa, koperkowe olbrzymy, fikuśne butelki, drewnianego dinozaura, czechosłowackie zardzewiałe czołgi i wszędobylskie kozy, które uwielbiają chrupać gumowe dętki. Hulajnodze bardzo spodobało się na Sokotrze i została w rękach odciętych przez wojnę od świata jemeńskich dzieci.

3. "Afryka Dominika” (Hulajnogą przez Afrykę Wschodnią) – prelekcja

Przez długie lata marzyłem o podróży do Afryki. Egzotyczne zwierzęta, rozległe sawanny, tajemnicze dżungle, niemal każdego dnia potęgowały marzenia. W prawdzie, kilka lat temu byłem w Algierii oraz Tunezji. Właśnie tam dowiedziałem się, że prawdziwa Afryka, zaczyna się dopiero za Saharą.

Zwariowany pomysł, przejazdu hulajnogą przez kilka afrykańskich krajów rozpocząłem w 2019 roku w Rogu Afryki, dokładniej w Erytrei. Dlaczego hulajnogą? Nie potrafiłbym, odmówić udziału w podróży, mojej poczciwej przyjaciółce. Uznałem również, że Czarny Ląd najkorzystniej, będzie zobaczyć z pojazdu napędzanego, wyłącznie siłami własnych mięśni. Afrykę pokochałem za uśmiech i gościnność mieszkańców oraz niezapomniane spotkania ze zwierzętami. W szalonej hulajnogowej opowieści, nie zabraknie pomocnych hipopotamów, groźnych aligatorów, żarłocznych hien oraz żyraf, zebr, marabutów i wielbłądów. Będzie Księżniczka z Burundi na hulajnodze oraz pierwsza afrykańska szkoła hulania.