Poznajemy Świat
4 listopada 2016

Marcin Musiał

_marcin„Kreatywny dorosły to dziecko, które przetrwało”. W taki sposób myślę o sobie i bardzo chcę, by wszystkie dzieci biorące udział w naszych zajęciach „przetrwały” do dorosłego życia. Dlatego w mojej pracy z dziećmi kładę szczególny nacisk na to, by pobudzać dziecięcą kreatywność i twórczość. Wykorzystuję okazję styczności dzieci z innymi kulturami do przełamywania przez nie schematów naszej kultury i do promowania odważnego szukania nieszablonowych rozwiązań. Osoba kreatywna to taka, która poradzi sobie w każdej sytuacji, bo wykorzysta to, co posiada w sposób umożliwiający przetrwanie. Ja nauczyłem się tego, będąc harcerzem, a rozwinąłem, podróżując i pragnę zaszczepić to w innych. Zależy mi na tym, by mali chłopcy stali się zaradnymi mężczyznami, a dziewczynki odważnymi kobietami. Swój cel realizuję, tworząc scenariusze naszych warsztatów i prowadząc zajęcia. Pragnienie przekazania mądrych wartości w połączeniu z pasją do podróżowania sprawiły, że założyłem  Poznajemy Świat.

Z wykształcenia jestem magistrem zarządzania i marketingu, ukończyłem Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Ekonomiczny background ułatwia mi wyznaczanie sobie konkretnych celów oraz koncentruje mnie na nieustannej dbałości o unikatowość i najwyższą jakość naszych usług. Jestem też certyfikowanym trenerem biznesu, kwalifikacje zdobyłem w Szkole Trenerów przy Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys.

Przez 17 lat byłem związany z ZHR. Tworzyłem metodologię pracy z Zuchami, której główne idee wykorzystuję w warsztatach. W podróży spędzam około 4 miesiące roku. Podróżuję z żoną Magdą i dziećmi – Mateuszkiem, Marysią i Maliną. Podróżowanie jest dla mnie niekończącą się przygodą, lekcją pokory i tolerancji dla innych i inności oraz źródłem najwartościowszych inspiracji.