Poznajemy Świat


"Afryka Dominika” (Hulajnogą przez Afrykę Wschodnią) – prelekcja

Przez długie lata marzyłem o podróży do Afryki. Egzotyczne zwierzęta, rozległe sawanny, tajemnicze dżungle, niemal każdego dnia potęgowały marzenia. W prawdzie, kilka lat temu byłem w Algierii oraz Tunezji. Właśnie tam dowiedziałem się, że prawdziwa Afryka, zaczyna się dopiero za Saharą.

Zwariowany pomysł, przejazdu hulajnogą przez kilka afrykańskich krajów rozpocząłem w 2019 roku w Rogu Afryki, dokładniej w Erytrei. Dlaczego hulajnogą? Nie potrafiłbym, odmówić udziału w podróży, mojej poczciwej przyjaciółce. Uznałem również, że Czarny Ląd najkorzystniej, będzie zobaczyć z pojazdu napędzanego, wyłącznie siłami własnych mięśni.

Afrykę pokochałem za uśmiech i gościnność mieszkańców oraz niezapomniane spotkania ze zwierzętami. W szalonej hulajnogowej opowieści, nie zabraknie pomocnych hipopotamów, groźnych aligatorów, żarłocznych hien oraz żyraf, zebr, marabutów i wielbłądów. Będzie Księżniczka z Burundi na hulajnodze oraz pierwsza afrykańska szkoła hulania.

Afryka Dominika

W trakcie spotkania przewidziano dwie aktywności warsztatowe:

  1. Warsztaty wytwórcze afrykańskich masek.
  2. Warsztaty tworzenia pustynno-sawannowej mozaiki piasku, zamkniętej w magicznej fiolce.

Czas trwania:

  1. Młodsze grupy wiekowe (dzieci przedszkolne oraz dzieci wczesnoszkolne): 45-60 minut.
  2. Starsze grupy wiekowe (dzieci od klas IV do osób dorosłych): 75 – 90 minut.

Celem nadrzędnym warsztatów jest nauka tolerancji poprzez otworzenie się (serca, umysłu) na inny odmienny, egzotyczny afrykański świat.

Ilość uczestników warsztatów - do 40 osób.

Możliwość realizacji maksymalnie 3 spotkań bezpośrednio po sobie.

Rezerwacje:

warsztaty@poznajemyswiat.pl

Tel. 535 008 441 lub 570 070 625