Poznajemy Świat

Warsztaty Bębniarskie - Bum bum ba ba

Zapraszamy na zajęcia muzykoterapeutyczne z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych z różnych krajów świata. Nasze warsztaty bębniarskie są opracowane z myślą o dzieciach przedszkolnych, również tych z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Poprzez zabawy relaksacyjne z zakresu techniki ruchu, zabawy uwrażliwiające na dźwięk, aktywności wykorzystujące strukturalne elementy muzyki oraz zabawy inscenizacyjne, zajęcia stymulują sferę emocjonalną, ruchową, słuchową oraz wzrokową. Sprzyja to równocześnie rozwojowi uwagi, pamięci i zachowań prospołecznych. Wartością spotkania  jest również budowanie pewności siebie, nauka współpracy i działania w zespole, nabywanie umiejętności bycia konsekwentnym, wzajemnego szacunku do siebie oraz dyscypliny.

Podczas warsztatów "Bum Bum Ba Ba" dzieci:

  • Poznają instrumenty afrykańskie z Ghany (djembe,  grzechotki Djabara), kije deszczowe z Chile, brazylijskie kaxixi i cabasa, dzwonki tybetańskie.
  • Uczą się rozpoznawać instrumenty po dźwiękach.
  • Poznają proste rytmy oraz piosenki i pląsy z Kongo z prowincji Katanga w języku Kiluba, z Ghany w języku Akan, z Maroka w języku arabskim, z Nigerii w języku Yoruba, z Zimbabwe w języku Shona oraz z Kenii w języku Suahili.

Można zamówić jeden warsztat Bum Bum Ba Ba lub cykl spotkań bębniarskich w ciągu roku (na pewno każde spotkanie będzie inne).  Dzięki systematycznym spotkaniom z dźwiękiem i rytmem umacniamy komunikację słowną jak i pozasłowną dziecka, tj. sygnały płynące z ciała.