Poznajemy Świat

„RAZEM W DRODZE NA SZCZYT” 

Motywacyjna Rada Pedagogiczna – Spotkanie Nauczycieli z Piotrem Śliwińskim, Podróżnikiem i Himalaistą

Czas trwania – 120 min

Dla himalaisty najważniejszym celem jest zdobycie upragnionego szczytu. Celem nauczyciela jest pomoc w kształtowaniu własnych, autonomicznych planów edukacyjnych i życiowych uczniów. Jest to cel złożony i trudny, a realizacja go przez całe grono pedagogiczne bywa wyższym wyzwaniem, niż zdobycie Mont Everestu. Każda droga do sukcesu to jednak długa wędrówka, do której powinniśmy się dobrze przygotować. Pomoże nam w tym Piotr Śliwiński, himalaista, doświadczony podróżnik, od lat zdobywający górskie szczyty i nieustający w zdobywaniu kolejnych celów.

W trakcie Rady Pedagogicznej poruszone zostaną następujące zagadnienia: 

  • Piotr Śliwiński opowie o motywacji, która jest motorem wszelkich działań człowieka. Jak o nią dbać? Jak rozłożyć siły i nie wypalić się w połowie rogi na szczyt?
  • Wspinaczka to pokonywanie przeszkód i własnych barier. Jak pracować nad sobą, by realizować cele pomimo różnych obaw i lęków.
  • Udana wyprawa to zgrany zespół. Jak budować relacje wśród ludzi, którzy realizują wspólny cel i czują się odpowiedzialni za siebie nawzajem?”
  • Którędy iść do przodu? Jak radzić sobie z różnicą zdań? O konfliktach w zespole.
  • I w górach, i w szkole ma miejsce wiele stresujących sytuacji – jak działać skutecznie w trudnych warunkach i podejmować ważne decyzje pod presją czasu.

Atrakcją spotkania będzie prezentacja górskiego sprzętu wykorzystywanego podczas wyprawy na Mount Everest i możliwość zrobienia zdjęć z wybitnym Podróżnikiem.

ZAMÓW SPOTKANIE JUŻ DZIŚ