8 sierpnia 2017

Ania i Piotr Kolasa

Poznaliśmy się na studiach geologicznych na Uniwersytecie Warszawskim, wspólnie założyliśmy firmę tłumaczeniową BT Diuna, właśnie startujemy z przedszkolem lingwistyczno-artystycznym Diuna Kids, ale naszą prawdziwą pasją są podróże, które jak starczy czasu opisujemy na swoim blog upiawusa.blogspot.com.

Wspólnie odwiedziliśmy już kilka kontynentów, m.in. przemierzyliśmy z namiotem niemal całą Europę, bez planów dalszych niż na kilka godzin wprzód podróżowaliśmy po Kubie i Stanach Zjednoczonych od San Francisco  po Miami, a ostatnio do naszych wędrówek dołączyła maleńka córeczka, z którą przez kilka tygodni poznawaliśmy kraje  Azji Południowo-Wschodniej od Filipin po Malezję i Tajwan, z kilkoma innymi po drodze. Wierzymy, że nie ma krajów obcych, są tylko te jeszcze nieoswojone. Wracając z jednej podróży, mamy gotowy plan kilku następnych i tylko czekamy na sprzyjające okoliczności, by plany te realizować 🙂

I choć często podążamy mniej utartymi szlakami, nierzadko w miejscach pozornie kompletnie innych od Polski, gdzie przepaść kulturowa wydaje się nie do pokonania, to do tej pory wszędzie udało się nam znaleźć z poznanymi ludźmi nić porozumienia, gdyż jak kiedyś usłyszeliśmy w Brazylii od rozśpiewanej starszej pary z Argentyny: „¡Idioma international es una idioma del amor!”. Dzięki temu do dziś wspominamy niespodziewaną wieczorną ucztę pod namiotem z 40-osobową meksykańską rodziną, gorące ziemniaki od przesympatycznych Tajwańczyków, tańce naszej blondwłosej Matyldy z dziećmi z plemienia Aeta na Filipińskim Bataanie czy wspólne śpiewanie psalmów z brazylijskim taksówkarzem, oczywiście po polsko-portugalsku!

Z radością naszą podróżniczą pasją zarażamy nie tylko naszą rodzinę i przyjaciół, ale również większe grono dzieciaków, mając też nadzieję, że któregoś dnia wracając z kolejnej dalekiej wyprawy tak samo jak my poczują nie tylko, że w głębi duszy wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni, ale również jak wspaniale jest wracać do domu i jak pięknym i komfortowym krajem jest Polska.

Facebook